איך מתחילים לעבוד בשיווק דיגיטלי באופן עצמאי מהבית?

איך מתחילים לעבוד בשיווק דיגיטלי באופן עצמאי מהבית?

מתוך קורס קידום אורגני - שיעור מספר 9

האינטרנט מאפשר לנו לבצע שורה ארוכה של דברים משולחן המחשב בבית, ואין שום סיבה שהוא לא יאפשר לנו גם לעבוד מן הבית. אחד התחומים הפורחים בעולם האינטרנט הוא תחום השיווק הדיגיטלי, אליו נכנסים יותר ויותר אנשי מקצוע בניסיון לתפוס נתח מעוגת ההכנסות בשוק הולך וצומח. בהנחה שיש לכם את הידע הנדרש בשיווק דיגיטלי, או שאתם מתכוונים להשלים את הידע הזה, עומדת בפניכם האפשרות לעבוד ישירות מן הבית, הן במסגרת התמחות בתחומי שיווק ספציפיים והן במסגרת קיום פעילות שיווק דיגיטלי מקיפה ללקוח.

מקצוע קלאסי לעבודה מהבית

שיווק דיגיטלי כולל בתוכו שורה ארוכה של תחומי פעילות כמו כתיבת מאמרים, כתיבת פוסטים לפייסבוק, קופירייטינג למודעות פרסומת, ניהול קמפיין פרסום PPC, קידום אתרים אורגני, בניית קישורים, הפצת תכנים, עדכון אתרים והזנת תוכן וכמובן פעילות שיווק ופרסום שלמה ומושלמת הכוללת את כל הרכיבים הנדרשים תחת קורת גג אחת. כל אחת מן הפעולות הללו יכולות להתבצע במסגרת עבודה מהבית, ויחד עם זאת, יהיה עליכם להבטיח שאתם מתנהלים בצורה עסקית נמוכה ואינכם שוקעים בתוך הנוחות והעצלות שיכולה עבודה כזאת להחיל עליכם.

הקפדה על משמעת עצמית וסדר יום בעבודה מהבית

פתיחת עסק קידום אתרים מהבית היא פעולה פשוטה שאפשר לבצע בתוך יום אחד. כל שעליכם לעשות הוא להקים אתר ולפרט בו את השירותים שאתם מציעים, את היתרונות שלכם על המתחרים ואת פרטי ההתקשרות שלכם, ואתם מוכנים לצאת לדרך. אלא שבשלב הזה מתחיל האתגר האמיתי, להביא לקוחות, לבנות עבורם חבילת שירות שמתאימה להם וכמובן לבצע את העבודה בפועל. חלקים רבים מהפעילות שלכם תצטרך להתבצע בכל מקרה מחוץ לבית, בפגישות בבית הלקוח ועם גורמים שונים שאתם מקיימים איתם שיתופי פעולה, אך את העבודה עצמה, את עבודת הקידום עצמה, תוכלו לבצע בהחלט מהבית, ובמקרה זה יהיה עליכם להקפיד שאתם עוקבים אחרי סדר יום קפדני.

לימוד עצמי, מעורבות גבוהה והתנסות בפועל

אם אתם זקוקים לידע בתחום של שיווק דיגיטלי, תוכלו לעבור תהליך יסודי של למידת השיווק הדיגיטלי באינטרנט, הן במסגרת מכללות ובתי ספר מקצועיים ייעודיים והן במסגרת קורסים וסמינרים אונליין. תהליך הלימוד כולל רכישה של ידע ומושגי יסוד מצד אחד, אך גם ובעיקר רכישה של ניסיון באמצעות התנסות שלכם. יהיה עליכם להיות מעורבים בפורומים בהם תוכלו ללמוד על האתגרים איתם מתמודדים אנשי המקצוע, להעלות רעיונות ולהתנסות בעצמכם בפעולות שיווק דיגיטלי מהן תוכלו ללמוד המון.