בעד ונגד לימודים מרחוק

מתוך קורס בלוג לימודים מהבית - שיעור מספר 4

לימודים מרחוק הם עניין עליו יש וויכוח סוער בעד ונגד, טענות כגון מנכר את הדור הבא מקשרים חברתיים לעומת מונע הפצת מחלות וקשיים חברתיים בגיל צעיר, כנראה שעל הנושא ימשיכו להתווכח עוד רבות אך משימתנו היא להעלות את הטענות נגד ובעד על סדר היום שכולם ידעו על מה מדובר.

בעד לימודים מרחוק

• מניעת הפצת מחלות – ראשית אנחנו אמנם בתקופת הקורונה אז הנושא הזה כרגע חם אבל מאז ומתמיד בתי ספר וגני הילדים היו מקום בו מופצות מחלות ביתר קלות, ההימנעות מהתקהלות של 20-30 ילדים בחדר סגור תוך שימוש באותם משטחים תצמצם הפצת מחלות באופן יעיל במיוחד.
• מניעת בעיות התנהגותיות – הרבה מאד הורים היו עדים במהלך חייהם לשינוי התנהגות הילד שלהם כשהוא נמצא במסגרת הכיתה, דברים אלו נובעים פעמים רבות בגלל אי היכולת של המורה להעניק לכל תלמיד ותלמיד את תשומת הלב המלאה ולהבחין בקשיים או התעלמות מכישרונות ספציפיים.
• מניעה מחשיפה לתרבויות ונושאים מטרידים בעיני ההורים – בבתי הספר הילדים נפגשים עם ילדים אחרים והרבה מאד פעמים ילדים מבית טוב עם חינוך מאד מקפיד ושמרני נסחפים אחר תרבויות שונות שהוריהם לא רוצים בשלב הזה של החיים שיחשפו אליהם או לדברים אחרים ומטרידים שהם רואים אצל חבריהם החדשים.

נגד לימודים מרחוק

• התפתחות חברתית נמוכה – גני ילדים ובתי ספר מאפשרים לילדים להתפתח חברתית, ההישארות בבית תמנע את זה מהם.
• הילדים בבית לבד שההורים בעבודה ואין השגחה עליהם – ברגע שההורים יוצאים מהבית לעבודה הילדים נשארים ללא השגחה, מלבד ירידה בלימודים עלולים להיווצר גם סכנות של ממש.
• התנוונות פיזית – כשהילדים יוצאים מהבית לבית הספר הם מפעילים את הגוף בהפסקות ובשיעורי הספורט, הישיבה בבית תגרום להתנוונות פיזית.

 

מרחבי הרשת:
מטרנה – הזמנה אונליין