מציאת עבודה בהייטק והרשתות החברתיות

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 11

 

בעבר כשחיפשו עבודה בכלל ולאו דווקא בהייטק אלו היו מודעות הדרושים- בעיתון או באינטרנט. גם היום מקום של כבוד שמור למודעות הדרושים ולשיטות יצירתיות אחרות כמו חברים, קרובים או ממש להתדפק על דלתות החברה. כיום, שוק העבודה ובמיוחד שוק הדרושים בהייטק נמצא באינטרנט וממוקד ברשתות החברתיות.

נתחיל מהפייסבוק- טפלו בפרופיל שלכם. בדקו שהתמונה שלכם ייצוגית ושאין בו מסרים, תמונות, אמירות או מידע שעלולים לפגוע בסיכויי הקבלה שלכם. חבל שבגלל תמונה מביכה, אמירה בעל צליל מעט גזעני או חברות בקבוצה בעייתית תיפסלו עוד בטרם הגעתם לראיון. אל תאמרו לעצמכם אולי המעסיק לא יבדוק. בעולם ההייטק המראיין ברוב המקרים לחלוטין יבדוק.

נעבור לפלטפורמה החשובה השנייה הלינקדין. הלינקדין הפכה להיות זירה מרכזית למחפשי עבודה בכלל ובתחום ההייטק בפרט. יש סיכוי גבוה מאוד שמשם יתחיל המראיין לחפש מידע אודותיכם. וודאו שהפרופיל ייצוגי ומעודכן וחפשו אחרי המלצות ממנהלים וקולגות מהעבר. זה בהחלט יכול לחסוך לך שיחות ממליצים.

לטיפים המומלצים למציאת עבודה בהייטק מפי עופר אלשיך, סמנכ"ל כספים בקבוצת סלע, בוגר לימודי מנהל עסקים בהתמחות במימון באוניברסיטת בר-אילן.

קראו עוד אודות משרות בהייטק -עופר אלשיך