התאמת תבנית וורדפרס לכתיבה מימין לשמאל

מתוך קורס וורדפרס - שיעור מספר 6

וורדפרס הינה אחת מהפלטפורמות הגדולות והנפוצות ביותר שקיימות כיום בשוק לניהול תוכן של אתרי אינטרנט. החברה שהוקמה בשנת 2003 מחזיקה כיום בניהול התוכן של אחד מכל ארבעה אתרים ברשת האינטרנט. וורדפרס נחשבת לאחת ממערכות התוכן ובניית אתרי האינטרנט הנוחות והידידותיות ביותר למשתמש, כאשר כמעט כל אחד מסוגל לבנות היום אתר באמצעות וורדפרס. מדובר במערכת אינטואיטיבית, קלה ונוחה למשתמש. בוורדפרס מגוון רב של ערכות אשר מסוגלות לעזור לנו לבנות אתר אינטרנט מסוגים שונים כמו חנות וירטואלית, קטלוג, אתרי מידע ועוד. ההערכות בעולם מדברות על כך שהמערכת של וורדפרס, תודות לעובדה שהיא מערכת חינמית וכאמור, מערכת שנחשבת ידידותית למשתמש, תמשיך להיות המערכת הפופולארית ביותר בתחום התוכן לאתרי אינטרנט ותשלוט בכשליש מסך אתרי האינטרנט עד סוף העשור.

תמיכה של וורדפרס בעברית

וורדפרס תומכת במגוון רב של שפות בהן גם עברית, שבה כאמור בניגוד לשאר השפות הכתיבה היא מימין לשמאל, וכיום מציעה החברה מגוון רב של ערכות אשר בהן ניתן לכתוב מימין לשמאל, בניגוד לתחילת דרכה של החברה, בה לא הייתה אופציה לכתיבה בעברית מימין לשמאל. למרות התמיכה של רוב הערכות, יש לוודא טרם הרכישה כי הערכה שברצונכם לרכוש לעיצוב האתר שלכם תומכת בכתיבה מימין לשמאל. ההתאמה של הערכות והפיתוח שלהן לכתיבה מימין לשמאל נעשתה בעזרתם של מתכנתים מקומיים אשר עזרו לחברה לתת פתרון של כתיבה מימין לשמאל החל משנת 2004.

וורדפרס היא כאמור תוכנה חופשית אשר כל אחד יכול להשתמש בה אך עבור התוספים וערכות העיצוב השונות גובה החברה תשלום נוסף, אך כאמור ניתן לשלב באתר ערכות תוכן בסיסיות אשר לא יעלו לכם כלל כסף.