וורדפרס התאמה למובייל

מתוך קורס וורדפרס - שיעור מספר 3

עד לא מזמן כאשר היינו מנסים לחפש דבר מה ברשת האינטרנט, היינו נכנסים למחשב, פותחים דפדפן, ומחפשים את מה שאנחנו צריכים במנוע חיפוש כלשהו ומוצאים זאת יחסית בקלות, היום חל שינוי בממשק החיפושים. כיום במסגרת דור ה-Y, נכנסו הסמארטפונים והטאבלטים לחיינו, עימם אנחנו יכולים לחפש ולקבל כמעט כל סוג של מידע כאן ועכשיו. בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, כבר אין מצב בו אנו מחכים לחזור הביתה ולהיכנס לאינטרנט בשביל לחפש משהו ברשת, אלא מחפשים אותו דרך הסמארטפון.
מחקרים מראים כי אחוזים גבוהים של חיפושים מתבצעים דרך הסמארטפון והנתון הזה ממשיך לעלות ככל שעובר הזמן.
אחת המגרעות של אתרי אינטרנט מסוימים היא חוסר התאמה מוחלטת בין האתר למסך הסמארטפון או הטאבלט. כאשר אנחנו פותחים אתר כלשהו בסמארטפון שלנו והוא איננו נפתח באותו האופן בו הוא היה נפתח בדפדפן של מחשב הביתי שלנו, הדבר פוגע ומחליש את חווית הגלישה שלנו בצורה ניכרת. מסיבה זאת, לאחרונה פרסמה גוגל הודעה מטעמה כי אתרים אשר לא תהיה להם גרסה אשר מותאמת למובייל, ייפגע הדירוג שלהם במנוע החיפוש, דבר שעלול אף לפגוע בהופעתו של אתר מסוים מעמוד ראשון לעמוד שני.
וורדפרס היא אחת החברות אשר מאפשרות לכולם לפתוח, לבנות ולעצב אתר בקלות ובאמצעות תבניות נוחות ופשוטות, מבלי להתעסק בתכנות של האתר עצמו. בוורדפרס הבינו את החשיבות של התאמת האתר למובייל והשיקו לא מזמן גרסאות של תבניות עיצוב המותאמות למובייל ובכך כל אתר שנפתח בוורדפרס, יכולה להיות לו גרסה שמותאמת גם לסמארט פונים ולטאבלטים.
וורדפרס הוציאה את התבניות המותאמות למובייל מתוך ראייה כי עלינו להיות במקומות שבהם נמצאים הלקוחות שלנו. לכן היות ובשנים האחרונות הלקוחות הפוטנציאליים נמצאים בעיקר במובייל החברות חייבות להתאים את עצמן לאותו הלך רוח.