לימודים מהבית תלמידי בית הספר

מתוך קורס בלוג לימודים מהבית - שיעור מספר 2

אמצע חודש מרץ 2020 לעולם ייזכר בעקבות נגיף הקורונה ששיתק את הכלכלה הישראלית, שיבש את חיי היום יום וכלא 9 מיליון ישראלים בתוך בתיהם, אך בכל האי שפיות הזה היו גם כמה דברים יפים אחד מהם הוא שתלמדי בית הספר לא הפסיקו ללמוד, נכון הם לא הפסיקו ללמוד ולא הם לא הלכו לבית הספר, משרד החינוך הפיק מהטכנולוגיה העכשווית את המיטב והתלמידים למדו מרחוק.
אז נכון זה לא היה ביצוע הכי נקי ויש לנו הרבה מה ללמוד מהניסיון שצברנו אם יקרה ונצטרך לעבור זאת שוב בגל שני של הנגיף אבל בהחלט זה היה עדיף על כלום.


מסקנות ושיפורים אם נצטרך?


אז כבר אמרנו הביצוע לא היה מושלם ואפילו לא חלק, יש מה לשפר וללמוד אם חלילה נצטרך לעבור זאת שוב בגל שני של הנגיף.
• שוויון בין התלמידים – אחד הדברים שהכי צרמו במהלך זה הוא החוסר שוויון שיש בין תלמידים וחוסר הגמישות והיצירתיות של בתי הספר ומשרד החינוך לגשר על כך, בעוד בחלק גדול מבתי ישראל לכל ילד מחשב אישי משלו, עבור אחרים זה לא המצב ומשפחה לה מספר ילדים שאמורים לשבת וללמוד בשיעור מרחוק על מחשב אחד בסה"כ המצב הוא בלתי אפשרי. מה אפשר לעשות? משרד החינוך ובתי הספר צריכים לאתר את אותם תלמידים ולפתור את המצב עבורם בדרכים יצירתיות כגון: השאלה של מחשבים מבית הספר לתקופת הלמידה מרחוק, השגת תקציב רכישה של מחשבים ממשרד החינוך וכ"ו…
• מורים יעברו הדרכות כיצד להעביר שיעור באונליין – אחת הטענות של המורים הייתה הקושי להעביר את השעורים, הכשרה מתאימה למורים בטוח הייתה מסייעת במקרה זה.

מרחבי הרשת:

אינטרנט סיבים אופטיים – הצטרפו לשירות האינטרנט בסיבים אופטיים מבית yes