לימודי מזרחנות

לימודי מזרחנות

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 17

אם גם אתם מחפשים תחום לימודים מרתק בעולם מדעי הרוח הרלוונטיים לעידן ולאזור הגיאוגרפי בו אנו חיים, לימודי מזרחנות זו אפשרות בהחלט מצוינת. זה הזמן להכיר את מסלול הלימודים של לימודי מזרחנות ולהבין מה כוללים הלימודים לתואר ראשון ושני.

מה לומדים בתואר ראשון במזרחנות?

תואר ראשון במזרח תיכון (מזרחנות) משלב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים לבין מגוון התנסויות מעשיות. התכנים השונים הנלמדים במהלך התואר כוללים תחומי ידע שונים וקורסים כמו תולדות האסלאם, אומנות אסלאמית, לימודי השפה הערבית וספרות ערבית, מיעוטים דתיים ואתניים במזרח התיכון, חקר התרבות במדינות המזרח התיכון ועוד. הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים לרוב ומציעים מסלול בהחלט מרתק למי שמתעניין בפוליטיקה וביטחון במזרח התיכון.

מה לומדים בתואר שני במזרחנות?

תואר שני במזרח תיכון מאפשר התעמקות נוספת בנושאים גיאופוליטיים חשובים. הלימודים כוללים בין היתר העמקה בנושאים שונים של מדעי המדינה, פוליטיקה ישראלית, יחסים בינלאומיים, חקר סכסוכים, לימודי בטחון וספרות ותרבות ערבית. התכנית כוללת הגשת תזה וליווי צמוד של סגל ההוראה בתהליך המחקר.

אפשרויות תעסוקה לאחר הלימודים

עם סיום לימודי התואר הראשון, יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מקומות עבודה שונים כגון כלי תקשורת בישראל, מערכת הביטחון, משרדים ממשלתיים, מכוני מחקר העוסקים במדעי המדינה, ארגונים במגזר הפרטי והציבורי המקיימים קשרים עם מדינות במזרח התיכון, עמותות המקדמות דו קיום ועוד. לאחר התואר השני היצע העבודות גדל בהתאם וניתן להרוויח משכורת גבוהה יותר ולהתברג בארגונים גדולים וחשובים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד למשנהו, אך לרוב יש צורך להציג ממוצע בגרות מסוים בשילוב עם ציון מינימלי במבחן הפסיכומטרי. לימודי מזרחנות זה אפיק מצוין ומדובר במסלול מרתק שניתן לרכוש בו הרבה ידע חשוב.

כדאי לדעת: ב 07.10.23 התרחש אחד מאירועי הטרור הגדולים בהיסטוריה של האנושות. מעל 1300 ישראלים נרצחו במתקפת חמאס על ישובי עוטף עזה. למידע נוסף.

https://whoishamas.com/