לימודי javascript

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 8

עולם הווב מרכיב סוגים שונים של שפות, תוכנות וקודים. Javascript היא בעצם שפת תכנות המבוססת על אובייקטים ומותאמת לשילוב באתרי אינטרנט. ה- javascript רצה באמצעות דפדפן אינטרנט בצד של הלקוח והיא בעצם סוג של הרחבה למה שאפשר לעשות עם שפת הבסיס HTML וכך עוזרת לנו לבנות יישומי אינטרנט מתקדמים ומתוחכמים יותר. הנה כמה אתרים שדרכם תוכלו להירשם ללימוד javascript.

 

  1. קורס אונליין חינמי של javascript המועבר על ידי שי זאבי – משך הקורס הינו שעתיים וחצי כאשר במהלך הקורס לומדים על משתנים בהם ניתן לאחסן תוכן לשימוש בקודים אישיים, משפטי התניה לכתיבת לוגיקות, שימוש באירועים המתרחשים על המסך ועוד. הקורס מתאים לרמת מתחילים ואין צורך בידע טכני מוקדם.
  2. קורס אונליין בעברית של TOCODE – קורס מצוין המאפשר להבין את שפת ה- javascript ממש מהבסיס עד שמגיעים לרמה גבוהה ולומדים טכניקות מתקדמות לפיתוח Single Page Applications. בקורס אין שימוש בספריות חיצוניות ובו לומדים איך לכתוב קו צד שרת ב- PHP או JAVA.
  3. קורס אונליין של פרקטיקיו – קורס אונליין המועבר בתצורה של סרטונים ובו לומדים מגוון של תכנים המאפשרים להכיר את השפה לעומקה. בין השאר התכנים המועברים בקורס הם: קליינט סייד וסרבר סייד, הבנה של כל מושגי היסוד הבסיסיים, איך עושים שימוש ב- jquery ועוד…