למה כדאי לגבות מידע כשעובדים מהבית?

מתוך קורס בניית אתרי אינטרנט - שיעור מספר 3

התקדמו עם הקידמה

עולם המתקדם, במאה ה־21, אין לנו יותר מדי ברירה, אלא להתקדם עם הקידמה. נצלו אותה ואת הטכנולוגיה המשופרת וערכו גיבוי מידע במחשב שלכם. אם אתם סטודנטים או אנשים שמאחסנים מידע רב וחשוב במחשב (ובינינו, זה תקף לכולנו, לא?), אם אתם עובדים בחברה שמאחסנת חומר רב במחשב, אם אתם אנשים פרטיים שמאחסנים במחשב חצי מהחיים הפרטיים, ערכו גיבוי בענן.

למי מומלצים שירותי ענן?

שירותי ענן מומלצים לכל סטודנט, לכל איש שעובד עם המחשב, לכל אדם פרטי, וכמובן – לכל חברה שמכבדת את עצמה ואת חומריה הסודיים. פתרונות האחסון כל כך מעולים ואמינים

ההבדל בין פעם לעכשיו

פעם הייתם שומרים הכל בקלסרים שמילאו לכם את המשרד ואת הבית, כיום אתם מעדיפים את הדיסק און קי, אבל מה יקרה אם הוא ילך לאיבוד? כיום יש לכם פתרונות קסם של ממש ואתם יכולים לשמור כל חומר ממוחשב בתוך גיבוי ענן. כך אתם מרוקנים את עצמכם מקלסרים ומעודף מחברות ועניינים, שומרים על סביבה ירוקה כי הכל נשמר במחשב בלי דף אחד שיבוזבז בהדפסה, וחשוב לא פחות – כל החומר יישמר לכם לנצח נצחים, לא משנה היכן תהיו פיזית כי גיבוי בענן הופך להיות מחסן אין סופי.

מהו בכלל גיבוי בענן?

גיבוי בענן הוא אחסון קבצים במקום אחד שאליו תוכלו לחבור 24 שעות ביממה ומכל מקום בעולם. הענן הוא מעין מאבטח אישי שמאפשר לכם גיבוי 24 שעות ביממה בלי לחפש את החומר החשוב בדיסק און קי או בכונן. הגיבוי נמצא במרכז נתונים גדול – חוות שרתים, שאיש מלבדכם לא יכול להגיע לשם כי רק לכם הגישה האישית.

יתרון גיבוי בענן

גיבוי ענן משתלם לכם גם בזכות הביטחון האישי בידיעה שהחומר שלכם סודי ומוגן, לא משנה כמה אתם מרחפים בזמן. כמו כן, זהו פתרון בעלות נמוכה, שמאפשר לכם שמירה והגנה. הנגישות לחומר היא עניין נוסף ואבטחת המידע נעשית ברצינות וביסודיות גמורה. כשאתם שומרים לעומת זאת על החומר שלכם בדיסק און קי הוא יכול להיעלם, וכשיש לכם בו מידע סודי, אתם בבעיה מוחלטת.