מהם ראשי התיבות YMYL ומה המשמעות שלהם בכל הנוגע לSEO

מהם ראשי התיבות YMYL ומה המשמעות שלהם בכל הנוגע לSEO

מתוך קורס קידום אורגני - שיעור מספר 10

בשנתיים האחרונות אנחנו שומעים הרבה עדכונים שקשורים ל YMYL, מיטב הבלוגרים בתחום הכריזו על כך שגוגל שם דגש עצום על איכות ואמינות התוכן באתרים שונים ושעדכוני האלגוריתם שלו שמכילים עדכון YMYL עלולים לפגוע בהמון אתרים ללא סמכות בתחום.

אז בין כל הרעשים ברקע, ההכרזות וגם הירידות והעליות של אתרים שונים בזכות אותו עדכון YMYL בואו נבין מה בכלל אומרות ראשי התיבות, למי עדכון זה בעיקר מכוון ואיך אפשר להתכונן אליו היטב.

אז מה זה בכלל YMYL?

YMYL הן ראשי תיבות של Your Money or Your Life, מה שזה בעצם בא להגיד שעדכוני YMYL מתייחסים לאתרים בתחומים שנוגעים לכסף שלך, כלומר אתרי מסחר, אתרי בנקאות, הלוואות, מט"ח וכ"ו ואתרים הנוגעים לבריאות שלך כלומר לחיים שלך כגון: אתרי טיפולים רפואיים, ניתוחים פלסטיים, היריון ולידה וכ"ו….

עדכון ה YMYLיצא על ידי גוגל על מנת לעשות סדר אחת ולתמיד באתרים משמעותיים העלולים להשפיע על חיינו בצורה דרסטית, לצורך הדוגמא אדם שקרא באתר השקעות על אפיק השקעה קסום המבטיח רווחים לא פרופורציונאליים ביחס לשוק, אותו אדם יכול לקום למחרת בבוקר ולבצע השקעה על בסיס מה שקרא באינטרנט ובעיניו היה נראה כי קיבל את העצה מאתר סמכותי ומומחה בתחומו, מה שהוא לא ידע שמי שכתב את המאמר היה בכלל סטודנט למדעי האומנות בן 20 שעושה חלטורות וכותב מאמרים להשלמת הכנסה ובתכלס אין לו שום קשר לתחום, נשמע לכם מופרך? כלל לא חצי מהכותבים ברשת הם כאלו!

מה עושה בעצם עדכון YMYL ואיך הוא עושה סדר בכל הבלאגן הזה? ובכן העדכון מחפש באותם אתרים בתחומים שהזכרנו קודם סמכות כלשהי, אם זה רופא, האם זו קליניקה מוכרת ואמינה, הכותבים צריכים להיות בעלי השפעה, מוכרים בתחומם עם פרופילי סושייאל מוכחים, עם כתבות ואזכורים של שמם באתרים העוסקים בתחומם והתוכן שהם כותבים צריך לעמוד באין ספור פילטרים שגוגל מריצה, וריאציות של ביטויים מקצועיים, שימוש במונחים מקצועיים, תמונות ייחודיות, סרטוני וידוא ייחודיים, כל אלו מקשים על החלטוריסטים שבנינו להתחרות במקצוענים והאתרים האיכותיים והמקצועיים הם אלו שבדרך כלל יובילו בתוצאות החיפוש.