מה לומדים במסגרת לימודי הנדסאי מחשב?

מה לומדים במסגרת לימודי הנדסאי מחשב?

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 15

לימודי הנדסאי מחשב הפכו בשנים האחרונות לבחירה המועדפת על צעירים רבים המחפשים קריירה יציבה, הכנסה טובה ועבודה מאתגרת ומעניינת. אם גם אתם מתלבטים אם ללכת על האפיק הזה אז חשוב מאד שתדעו בדיוק מה אתם הולכים ללמוד. הנה כל מה שחשוב לדעת, כולל מידע על קבלה, היקף הלימודים והיכן אפשר ללמוד.

מה לומדים במסגרת לימודי הנדסאי מחשב?

לימודי הנדסאי מחשב הם מגוונים למדי וכוללים לא מעט תחומי עניין וידע. בין היתר לומדים שפות תכנות שונות, על עולם הרשתות, כיצד עובד האינטרנט, כיצד מטפלים בציוד מחשבים וכן הלאה. בנוסף לומדים עוד מקצועות חשובים כמו אנגלית טכנית, תקשורת ורשתות, ניתוח מערכות מידע, גרפיקה ממוחשבת, מסדי נתונים ועוד.

איפה אפשר ללמוד?

יש לא מעט מוסדות בארץ בהם נוכל ללמוד הנדסאי מחשבים כמו המכללה למנהל, המכללה הטכנולוגית אורט בראודה, מכללת אורט סינגלובסקי, מכללת אורט כפר סבא, אורט קריית ביאליק ועוד.

מהם תנאי הקבלה?

ברוב המוסדות תנאי הקבלה הוא הצגת בגרות מלאה. כמו כן יש אפשרות לעבור מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית לבעלי בגרות חלקית שרוצים בכל זאת להתקבל. כמובן שהתנאים משתנים ממוסד למוסד וחשוב לברר את תנאי הקבלה המדויקים במקומות הרלוונטיים.

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי הנדסאי מחשב משתלבים לאחר התואר בתפקידים שונים בענף ההייטק ובחברות מסוגים אחרים המפעילות אגפי מחשוב (מה שקיים היום בכל חברה רצינית). גם בתחילת הדרך המשכורות הן גבוהות מהממוצע במשק ויש לא מעט אפשרויות קידום שאפשר לממש מהר מאד ויחד איתן גם השכר עולה באופן משמעותי. זוהי גם הסיבה לכך שמדובר כיום באחד ממסלולי הלימוד הנחשקים ביותר וכזה שצעירים רבים בוחרים בו בלי לחשוב פעמיים.

מרחבי הרשת:
מטרנה – הזמנה אונליין