מה לומדים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 16

 

אם בעבר החלום של כל אמא היה שהילדים שלה יהיו עורכי דין או רופאים, הרי שבעידן שלנו כל אמא חולמת על ילדים מהנדסים ובפרט מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה. כיום מדובר באחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בשוק מה שהופך את מסלול הלימודים הזה לפופולרי למדי. אם גם אתם שוקלים ללכת על זה אז חשוב מאד לדעת מה אתם עתידים ללמוד. בואו נדבר על זה ועל עוד כמה נושאים חשובים.

 

מה לומדים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

מי שיבחר ללמוד תואר בהנדסת חשמל ייחשף בהדרגה למגוון רחב ביותר של תחומי לימוד בקורסים השונים. בין היתר לומדים התלמידים מקצועות חשובים כמו ראייה ומדעי התמונה, שדות וגלים אלקטרומגנטיים, התקנים אלקטרוניים, מעגלים אלקטרוניים משולבים מתקדמים, בקרה ורובוטיקה, רשתות אלקטרוניות ועוד. כמובן שלצד המקצועות הללו לומדים גם עוד מקצועות בסיסיים חשובים כמו אנגלית מדעית, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, מתמטיקה, פיזיקה ועוד. ככל מדובר במסלול ריאלי ביותר.

 

איפה אפשר ללמוד?

ניתן ללמוד את התואר במגוון מוסדות ברחבי הארץ לרבות המכון הטכנולוגי בחולון, אוניברסיטת אריאל בשומרון, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, מכללת ספיר, סמי שמעון ועוד.

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה מחמירים למדי וכוללים בדרך כלל ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, ממוצע בגרות 70, מתמטיקה 4 או 5 יח״ל בציון 70 לפחות, אנגלית 4 או 5 יח״ל בציון 65 לפחות ומקצוע ריאלי נוסף ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות.

 

מקצוע מבוקש עם הכנסה מעולה

בוגרים של התואר יכולים להרוויח כ-10,000 שקלים בחודש כבר בהתחלה עוד לפני בונוסים ותוספות. מעבר לכך ניתן להשתלב במגוון ארגונים שונים ותחומים – ענף ההייטק, התעשייה הבטחונית, מפעלי אנרגיה ומים, חברות תקשורת וסלולר ועוד.

מרחבי הרשת:
מטרנה – הזמנה אונליין