קוד רימרקטינג פייסבוק

מתוך קורס קידום בפייסבוק - שיעור מספר 3

רבים לא יודעים אך אחד הכלים החזקים ביותר שהושקו על ידי פייסבוק והוא בשימוש ברשת החברתית הוא לאו דווקא כלי הפוסט בוסט שמפיץ את הפוסט שלכם ליותר אנשים ולאו דווקא סחיטת לייק נוסף לעמוד העסקי שלכם אלא פלטפורמת הרימרקטינג בפייסבוק.

אז מהו בעצם כלי הרימרקטינג בפייסבוק?

הרימרקטינג, כשמו כן הוא, מורכב מצד המילים "רי" ו-"מרקטינג", הינו כלי של שיווק חוזר, שיווק של אותו מוצר פעם נוספת ללקוח שכבר ראה את המוצר שלנו. לצורך העניין, אם משתמש מסוים ביקר בדף הפייסבוק שלכם, או באתר האינטרנט שלכם ולא ביצע רכישה, בעזרת רימרקטינג ,נוכל לשחזר שוב את ההופעה על הניוז פיד בפייסבוק של אותו משתמש ולהציג לו דרך מודעת פרסומת אשר תחזיר אותו לאתר או לדף באתר של המוצר בו המשתמש הביע עניין.

המטרה הראשית של הרימרקטינג בפייסבוק היא אחת, להופיע שוב על הניוז פיד של הלקוח הפוטנציאלי, מקום אשר הוא נמצא בו מספר פעמים ביום, ולהניע אותו לבצע רכישה באמצעות אותה פרסומת ששתלנו לו בפיד.

כלי הרימרקטינג בפייסבוק הוא הכרחי כיום, כאשר בניגוד לאתרים אחרים ששמים רק באנר, הפייסבוק מטמיע פרסומת כחלק מדף הניוז פיד של המתשמש, מה שנותן לה יתרון גדול על פני החברות המתחרות שלה והופך את כלי הרימרקטינג בפייסבוק להכרחי בימנו.

איך זה עובד?

עקרון הפעולה של הרימרקטינג הוא פשוט, כאשר ביקרנו באתר או בדף נחיתה מסוים הוא משאיר עוגיה במחשב שלנו שאומרת לפייסבוק שביקרנו בו. פייסבוק יודע לזהות את העוגיה הזו וכך למעשה לשתול לנו את הפרסומת או המודעה המתאימה בניוז פיד שלנו בזמן שאנחנו מבקרים בו. על מנת להעזר בפונקציה הזו עלינו להשתמש בתוכנת צד שלישי שמאושרת על ידי פייסבוק בכדי לשתול את אותן מודעות.