קורס פסיכומטרי – כיצד בוחרים קורס ברמה גבוהה

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 4

מדי שנה ניגשים קרוב ל-70 אלף צעירים למבחנים פסיכומטריים. מבחנים אלו, כידוע, מהווים מסנן ראשוני מפני כניסה לאקדמיה. כל פקולטה מעוניינת שהמועמדים אשר רוצים ללמוד אצלה יצטרכו לקבל ציון מסוים על מנת שיוכלו להתקבל.

מאחר והתחרות היא מאוד קשה והמבחן עצמו הוא לא פשוט, אז במהלך השנים נפתחו קורסי הכנה לפסיכומטרי. קורסים אלו נמשכים קרוב ל-4 חודשים, ומטרתם להכין את התלמידים לקראת המבחן, הן מהצד המעשי, כלומר להבין את הנושאים השונים עליהם הם ייבחנו, והן מהצד הפורמאלי, להבין כיצד המבחן בנוי.

מאחר ואנחנו יכולים לראות שורה ארוכה של בתי ספר אשר עורכים קורסי הכנה לפסיכומטרי, בתי ספר פרטיים שמקיימים קורסים בבוקר ובערב, לכל מי שרוצה להתקבל לאקדמיה, עולה השאלה כיצד בוחרים קורס ברמה גבוהה. כיצד אנחנו יכולים לבחור קורס אחד על פני השני.

5 טיפים לבחירת קורס פסיכומטרי

טיפ ראשון –כמה זמן נמשך הקורס ומתי הוא מתחיל.

מאחר ויש מספר מועדים למבחן פסיכומטרי, חשוב לקחת קורס פסיכומטרי שמתחיל לפני מועד מסוים אליו רוצים לגשת, וחשוב לקחת בחשבון, ייתכן מאוד שלא תקבלו את הציון שאתם מעוניינים בו, אז ייתכן ותצטרכו לחזור על הקורס ועל המבחן שנית. לכן יש לקחת מספיק זמן מרווח.

טיפ שני – תבחנו מי הם המרצים בקורס

בדרך כלל קורס פסיכומטרי מועבר על ידי מרצה שהוא סטודנט לשעבר או בהווה, מישהו שעבר את המבחן מספר פעמים. זה חשוב מאחר, וכך הוא יידע לא רק ללמד את החומר אלא גם להסביר כיצד בנוי המבחן ולתת דוגמאות מהעבר.

טיפ שלישי – מה הם הכלים שמקבלים לצד הקורס

כל קורס פסיכומטרי כולל ערכה, עם ספר וכרטיסיות. אך מעבר לכך, כל קורס היום כולל אפשרות ללימודים אונליין, הרבה פעמים יש גם אתרים מיוחדים שעוזרים לערוך סימולציות של תרגילים וכן של מבחנים. צריך לבחון מה בדיוק מקבלים מהמקום.

טיפ רביעי – כמה סימולציות נערכות לפני המבחן

חודש לפני המבחן, נכנסים לתקופה של סימולציות ומרתון מבחנים, המטרה היא שהתלמידים יערכו מבחנים כמו במציאות. להכין אותם לדבר האמיתי. חשוב לדעת כמה סימולציות כאלה נערכות, מתי וכל כמה זמן.

טיפ חמישי – אפשרות שנייה

מאחר וקיים סיכוי שלא תקבלו את הציון שתרצו, חשוב לברר האם המקום נותן לכם אפשרות לערוך קורס חוזר חינם או במחיר עלות. מומלץ אגב לוודא, מה אחוזי ההצלחה של הנרשמים לקורס, כך תוכלו לדעת האם מדובר במקום ברמה גבוהה או לא.

למידע נוסף:
עופר אלשיךהמלצות למחפשי עבודה בהיי טק