קישורים לאתר ב 2019 מה נכון ומה לא

קישורים לאתר ב 2019 מה נכון ומה לא

מתוך קורס קידום אורגני - שיעור מספר 12

כל מי שמבין קצת או עוסק בקידום אתרים יודע שקישורים הם חלק בלתי נפרד מפרויקט הקידום, הם אמנם איבדו מכוחם (לעומת שנים קודמות שהם היו הפקטור הכי משמעותי בקידום האתר) אבל עדיין כמה קישורים טובים וחזקים יכולים לתרום לאתר שלכם יופי.

בכתבה הקצרה הבאה נביא בפניכם כמה דוגמאות לקישורים טובים ולכאלו שלא יעזרו לכם הרבה, כל זאת נכון לשנת 2019.

מה לא נכון לעשות בבניית קישורים לאתר שלי

בעבר הלא רחוק בניית פרופיל קישורים לא איכותי הייתה מובילה את האתר לפסילה בגוגל וכדי להוציא אותו משם הייתם צריכים להשקיע ים של זמן בניקיון קישורים ובקשות התעלמות של גוגל מקישורים שאתם לא מצליחים להסיר, פרויקט שיכול לקחת מספר חודשים בהם האתר שלכם לא יקבל תנועה אורגנית בכלל!

נכון לשנת 2019 מקרים של פסילת אתרים בגלל פרופיל קישורים לא איכותי כמעט וכבר לא קורות, מה שכן בניית פרופיל קישורים לא איכותי ולא נכון לאתר שלכם יגבה מכם שעות עבודה רבות, הוצאה כספית על קניית קישורים ובסוף הוא לא יתרום כלום לאתר שלכם… אז תחשבו טוב טוב לפני שאתם עושים קישור, כי הזמן שלכם שווה כסף.

מספר דוגמאות לבניית קישורים לא נכונה והסבר איך כן לעשות את זה נכון:


• יותר מידי ביטויים "אקזקט" – תבנו פרופיל קישורים שלא יכיל המון קישורים על הביטוי המדויק שאתם רוצים לקדם אלא צרו גיוון.
• קישורים רוחביים – השתדלו להימנע מקישורי פוטר או כל סוג אחר של קישור רוחבי, א ולפחות לצמצם אותם למינימום.
• קישורים מאתרים בלי קשר לנושא האתר שלכם – אל תוציאו קישורים מאתרים שאין כל קשר לנושא האתר שלכם.
• פרופיל קישורים גדול עם אותו הסוג של הקישור – אל תצרו פרופיל גדול של קישורים זהים, גוונו עם תמונות, כתובות url, אנקור טקסטים וכ"ו.
• קישורים מעמודים בהיררכיה 4 והלאה – השתדלו להוציא קישורים כמה שיותר קרובים לדף הבית אם לא מדף הבית בעצמו, עמודים שנמצאים בעומק האתר פחות יסייעו לכם עם קישור מהם.
• קישורים מעמודים מפוצצים בקישורים יוצאים – השתדלו להימנע מהוצאת קישורים מעמודים מפוצצים בקישורים, אין בעיה עם כמה קישורים נוספים אבל שלא יהיה מפוצץ.
• קישורים מאתרים שלא מקודמים על השם שלהם אפילו – אתר שלא מקודם אפילו על השם שלו צריך להדליק לכם נורה אדומה ולהימנע מלהוציא ממנו קישור.