שישה יתרונות בלימודי תעודה

שישה יתרונות בלימודי תעודה

מתוך קורס כללי - שיעור מספר 12

מתלבטים מה ללמוד, אם לפנות ללימודים אקדמיים באוניברסיטה או מכללה, או ללמוד מקצוע כלשהו, בלימודי תעודה? כדאי לדעת שללימודי תעודה יתרונות רבים – והנה כמה מהם

סיימתם את השירות הצבאי שלכם, או שאתם מעוניינים בקריירה חדשה, ואתם שואלים את עצמכם: "האם כדאי לי להשקיע עכשיו שלוש או ארבע שנים בלימודים אקדמיים, או ללמוד רק את המקצוע 'נטו' בתוך שנה או שנתיים, בלימודי תעודה?

קיימים מקצועות רבים שהדרך היחידה לרכוש אותם היא בלימודים אקדמיים ארוכים; רפואה או פסיכולוגיה, למשל. מצד שני יש הרבה מקצועות שניתן ללמוד גם במסגרת של קורסים מקצועיים, במסגרת של לימודי תעודה במכללות או מכוני הכשרה.

מגוון גדול של מקצועות

בעבר, לימודי תעודה היו מוגבלים למקצועות טכניים בודדים, אבל כיום אפשר ללמוד במסגרת זו מגוון עצום של מקצועות: מהנדסאות בניין ומקצועות טכניים מסורתיים ועד מגוון מקצועות ברפואה משלימה, למשל, סייעות לרופא שיניים או וטרינרים, אחיות ועוד.

מדובר במקצועות מבוקשים שניתן בהחלט לפתח בהם קריירה.

מקפצה לתפקידים שונים

יש לא מעט קורסים והכשרות שמשמשים אחר כך כמקפצה לתפקידים בחברות שונות ובארגונים: די להזכיר את מקצוע ראיית החשבון או את תחום הדירקטורים:

ניתן לקבל תואר רואה חשבון גם במכללה, ואין צורך בלימודים אקדמיים. כדי להיות דירקטור בחברה ציבורית צריך להיות בעל ניסיון עסקי מגוון ואותו להשלים אותו בלימודי תעודה בתחום.

לימודים בשעות נוחות

לימודי תעודה וקורסי הכשרה רבים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי. הם מאפשרים גם למי שעובדים, לרכוש מקצוע חדש או נוסף, או להרחיב את הידע שלהם, בלי לפגוע בעבודה הנוכחית שלהם.

אורך הזמן הדרוש הוא קצר יותר

לימודים אקדמיים אורכים שלוש עד ארבע שנים, בממוצע. במסגרת של לימודי תעודה תוכלו ללמוד את אותו מקצוע בטווח של שנה או שנתיים, לכל היותר, ולעיתים אפילו פחות מכך.

השאלה "כמה זמן" קשורה בדרך כלל בסוג ההכשרה ועומק ההכשרה בהם אתם בוחרים: ניתן לדוגמא ללמוד עיצוב גרפי במשך שלושה חודשים ולהתחיל לעבוד כגרפיקאי מתחיל כבר אחרי הקורס.

השכר יהיה אולי נמוך יותר, ותקבלו פרויקטים פחות מעניינים, אבל כעבור שנה או שנתיים – אם אתם מוכשרים – תוכלו להתקדם הלאה.

עלות נמוכה יותר

לימודי תעודה עשויים להיות יקרים כשלעצמם, אבל לעיתים קרובות הם יהיו זולים יותר מלימודים אקדמיים מקבילים.

לימודים ממוקדים יותר

בלימודי תעודה מלמדים את המקצוע עצמו, בלי הרבה תיאוריה, היסטוריה ופילוסופיה שלו. בצורה כזו נהנים ממשך זמן קצר יותר, הכשרה ממוקדת ועניינית ויציאה מהירה יתר לשוק העבודה.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
יורם קראוס – מטפס ההרים במסע טיפוס אל הר המטרהורן – ההר המסוכן ביותר באירופה